SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile
Image Alt

Enea Plaża Wolności Poznań

Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek za nami

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywany w ramach Enea Beach Cup Poznań 2023 przechodzi do historii. To jednak nie koniec siatkarskich emocji nad Jeziorem Rusałka. W sobotę i niedzielę do rywalizacji przystąpią juniorzy. Imprezy te zapowiadają Lotto Plażę Wolności Poznań 2023, która odbędzie się w dniach 30.06-02.07.

 

Enea Beach Cup Poznań 2023 nabiera rumieńców. Po Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek, w środę i czwartek boiska nad Jeziorem Rusałka przekształciły się w arenę zmagań Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek. Do rywalizacji przystąpiło 30 par z 8 województw. Po dwóch dniach zmagań w turnieju triumfowały faworytki – Maja Kruczek i Julia Kielak, reprezentantki Poprad Nowy Sącz. W meczu finałowym pokonały one zawodniczki SAS Sejny – Joannę Bartosiewicz i Zuzannę Rapczyńską. Trzecie miejsce wywalczyły Aleksandra Wróbel i Lena Frybel, a czwarte Karolina Woźniak i Klaudia Czerwik (wszystkie Volleyball Wrocław S.A.). Z awansu do turnieju finałowego cieszą się również Julia Czuryło i Wiktoria Deeg (AZS AWF Wrocław), Barbara Włodarczyk i Natalia Balaszczuk (Volleyball Wrocław S.A.), Dominika Rataj i Aleksandra Woźniak (GLKS Barycz Janków Przygodzki) oraz Julia Cisowska i Weronika Stanulewicz (KS Stocznia Darłowo). Województwa: wielkopolskie, zachodniopomorskie, podlaskie i małopolskie będą reprezentowane przez jedną drużynę. Największymi wygranymi rozgrywek są reprezentantki Wrocławia, których wszystkie cztery zespoły zapewniły sobie awans do turnieju finałowego.

Maja Kruczek i Julia Kielak – pomimo młodego wieku – prezentują już poziom, który pozwala z powodzeniem rywalizować w turniejach seniorskich. Tydzień temu w Orlen Beach Volley Tour Stalowa Wola wywalczyły czwarte miejsce – mówi Damian Lisiecki, organizator turnieju. – Gratuluję dziewczynom znakomitej formy i zapraszam do udziału w Lotto Plaży Wolności Poznań 2023 w pierwszy weekend lipca – dodaje czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej.

Zanim wielkopolscy kibice zjadą się na seniorskie Eliminacje Mistrzostw Polski (30.06-02.07), będą świadkami trzeciej odsłony Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej ten odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę nad Jeziorem Rusałka. Do walki staną tutaj 32 pary z 8 województw, które powalczą o 8 miejsc, premiowanych awansem na finały. Najwięcej punktów w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej mają Jakub Krzemiński i Marcel Wanat (TS Koset Grudziądz) oraz Oliwier Pawlicki i Jakub Zdrojewski (TPS Lublin), co naturalnie stawia ich w roli faworytów. Wielkopolskę reprezentować będzie aż 5 drużyn – Tarnovia Volleyball, KPS Progress Września, Szamotulanin Szamotuły, UKS SMS Joker Piła oraz MKS Jarocin. Wśród lokalnych par największe szanse na awans daje się Krzysztofowi Wichłaczowi i Patrykowi Michalskiemu. Pozostałe ekipy również mają apetyt na walkę o kluczowe miejsca.

Cykl Enea Beach Cup Poznań 2023 zapowiada turniej docelowy – Lotto Plażę Wolności Poznań 2023. Jest to turniej rangi Eliminacji Mistrzostw Polski, z pulą nagród 36000 złotych. Zapisy do zawodów jeszcze trwają, jednak organizatorzy już dziś zapowiadają bardzo wysoki poziom sportowy. Dzięki wsparciu partnerów – zwłaszcza firm Lotto i Enea, a także Miasta Poznań oraz województwa Wielkopolskiego wstęp na trybuny jest bezpłatny. Więcej informacji o imprezie na www.plazawolnosci.pl

 

Harmonogram imprezy:

24-25.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów

30.06-02.07 Lotto Plaża Wolności Poznań 2023: Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn

 

[fot. Bernard Guziałek]