SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile
Image Alt

Enea Plaża Wolności Poznań

Enea Beach Cup Poznań 2023: pierwszy dzień Pófinału Mistrzostw Polski za nami

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywany w ramach Enea Beach Cup Poznań 2023 zapowiada Lotto Plażę Wolności Poznań 2023. Za nami pierwszy dzień rywalizacji, w którym udział wzięło 30 zespołów z 8 województw. Na jutro zaplanowano najważniejsze mecze, które wyłonią zwyciężczynie.

 

Po widowiskowych Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek, cykl Enea Beach Cup Poznań 2023 wszedł w drugą fazę. Dziś na boiska nad Jeziorem Rusałka wybiegły Juniorki z województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, podlaskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i oczywiście wielkopolskiego. Sędzia główny zawodów – Janusz Cyran – podzielił 30 drużyn na dwie gupy, po 15 w każdej. W pierwszej z nich bez porażki do półfinału awansowały Aleksandra Wróbel i Lena Frybel (Volleyball Wrocław S.A.) oraz Julia Kielak i Maja Kruczek (Poprad Stary Sącz). Z jedną porażką w grze pozostają Julia Łukaczyk i Yaroslava Biankina (MKS Truso Elbląg), które zagrają z Julią Cisowską i Weroniką Stanulewicz (KS Stocznia Darłowo) oraz Barbara Włodarczyk i Natalia Balaszczuk (Volleyball Wrocław S.A.), które zmierzą się z Natalią Łukaszyk i Martyną Fiedler (UKS Szamotulanin Szamotuły).

W grupie B status niepokonanych zachowały Karolina Woźniak i Klaudia Czerwik (Volleyball Wrocław S.A.) oraz Joanna Bartosiewicz i Zuzanna Rapczyńska (SAS Sejny). W grze o awans po prawej stronie drabinki pozostają Polina Zdebska i Viktoriia Yachmin (MKS Pogoń Proszowice), które zmierzą się z Dominiką Rataj i Aleksandrą Woźniak (GLKS Barycz Janków Przygodzki) oraz Milena Fiszbak i Zuzanna Pawlak (MKS Koszalin), które zagrają z Julią Czuryło i Wiktorią Deeg (AZS AWF Wrocław). Zwyciężczynie grupy A rozegrają mecz finałowy z najlepszą parą z drzewka B. Drugie drużyny z każdej drabinki zagrają między sobą mecz o brązowy medal. Osiem najlepszych zespołów awansuje do turnieju finałowego.

Największymi wygranymi pierwszego dnia Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinału Mistrzostw Polski Juniorek są zdecydowanie siatkarski z województwa dolnośląskiego. Wszystkie cztery drużyny z Wrocławia pozostają w grze, z czego dwie nie zaznały jeszcze smaku porażki. Kibice z Wielkopolski ściskać będą kciuki za dwie swoje ekipy. Zawodniczki z Jankowa Przygodzkiego i Szamotuł mają już na swoich kontach po jednej porażce i jutro będą musiały wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pozostać w grze.  

Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego przebiegu turniejów cyklu Enea Beach Cup Poznań 2023. Zarówno w Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek, jak i w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorek poziom sportowy jest bardzo wysoki – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – A to dopiero przedsmak emocji, jakie czekają na kibiców podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2023. Zapraszam na trybuny jutro i w dwa kolejne weekendy – dodaje czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej.

 

Harmonogram imprezy:

21-22.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek

24-25.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów

30.06-02.07 Lotto Plaża Wolności Poznań 2023: Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn