SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile

Enea Plaża Wolności Poznań

Poznaliśmy zwycięzców Enea Plaży Wolności Poznań 2024

To było prawdziwe święto siatkówki plażowej. Przez ostatnie 3 dni nad Jeziorem Rusałka najlepsze siatkarki i siatkarze z całej Polski i ze świata rywalizowali o nagrody finansowe i punkty rankingowe. Dziś poznaliśmy triumfatorów Eliminacji mistrzostw Polski.

 

Enea Plaża Wolności Poznań 2024 rozpoczęła się w piątek od turnieju eliminacyjnego. Już w nim było widać bardzo wysoki poziom sportowy, który rósł z dnia na dzień. W sobotę w turnieju głównym wystąpiło 16 najlepszych par żeńskich i tyle samo męskich. – Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań, których kibice mogli podziwiać na piachu – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Razem stworzyliśmy piękne widowisko sportowe, które na długo zapisze się w naszej pamięci – dodaje  czterokrotny mistrz Polski. – Dziękuję też partnerom – zwłaszcza firmom Enea, Aquanet i Peri oraz Miastu Poznań i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego – dodaje.    

W kategorii żeńskiej do meczu finałowego awansowały Magdalena Saad i Nicole Jochym, które w półfinale 2:1 pokonały Aleksandrę Zdon i Justynę Łukaszewską, a także Aleksandra Gromadowska i Agnieszka Adamek, które po tie-breaku wygrały z Pauliną Łabuz i Julią Radelczuk (Orlen Team). Po wyrównanej walce pierwsze miejsce wywalczyły Saad i Jochym, które wygrały 2:1 (21:19, 23:25, 15:10). Na najniższym stopniu podium stanęły Zdon i Łukaszewska, którym młodzieżowe reprezentantki Polski oddały mecz walkowerem ze względu na kontuzję.

Przyjeżdżam do Poznania co roku, impreza w tym miejscu ma dla mnie charakter rodzinny – towarzyszy mi tu wielu znajomych i przyjaciół. Dzięki temu mogę robić to co kocham w doborowym towarzystwie – powiedziała Magdalena Saad. – W takiej atmosferze cudownie było postawić kolejny krok w naszym teamie który otwiera nam drogę do dobrej pewnej siatkówki, dodaje nam pewności i zgrania – dodała najlepsza zawodniczka turnieju.

– To mój drugi turniej w Poznaniu, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona atmosferą i ilością kibiców którzy się tu bawili. Jestem bardzo zbudowana tym, jak nasz zespół umacniał się przez cztery ostatnie turnieje. Już nie mogę doczekać się kolejnych, żeby przekonać się o tym na co nas jeszcze stać – dodała Nicole Jochym. –  Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom – firmom Multidental, Wamed, Tatarek Team, i Ortoteam – podsumowała zwyciężczyni Enea Plaży Wolności Poznań 2024.

W kategorii męskiej pierwsze miejsce wywalczyli, Tomasz Jaroszczak i Jarosław Lech, którzy 2:0 (21:15, 21:18) pokonali reprezentację Czech – Jana Krystofa Olivę i Vaclava Kurkę. W meczu finałowym Jaroszczak zagrał koncertowo w obronie, jego partner dołożył skutecznę grę blokiem, co dało jego drużynie triumf w całej imprezie. Na najniższym stopniu podium stanęli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak, którzy w meczu o brąz pokonali Igora Ciemachowskiego i Piotra Groszka.

Moim sportowym marzeniem było wygrać Enea Plażę Wolności w moim rodzinnym Poznaniu. W zeszłym roku zajęliśmy tu drugie miejsce, tym razem udało się wygrać – mówi Tomasz Jaroszczak. – Dziękuję wszystkim kibicom, którzy stworzyli fantastyczną atmosferę, to był zaszczyt przed Wami grać – dodał MVP turnieju, założyciel Beach Volleyball Academy.

Droga do finału była kręta i wyboista, a rywale z najwyższej półki. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam wygrać. Mam nadzieję, że w kolejnych Eliminacjach mistrzostw Polski będziemy prezentować się równie pewnie jak w dzisiejszym finale – dodał Jarosław Lech.    
 

[fot.P. Rychter]