SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile

LOTTO Plaża Wolności Poznań

Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów za nami

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywany w ramach Enea Beach Cup Poznań 2023 przechodzi do historii. To jednak nie koniec siatkarskich emocji nad Jeziorem Rusałka. Osiem zespołów, w tym dwie z Wielkopolski zapewniły sobie awans do turnieju finałowego w Lublinie. To jednak nie koniec siatkarskich emocji w Poznaniu.

 

Trzecia odsłona Enea Beach Cup Poznań 2023 zakończyła się dziś nad Jeziorem Rusałka. Po Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek i Półfinale Mistrzostw Polski Juniorek nadszedł czas na zmagania juniorów. Do rywalizacji przystąpiło 30 par z 8 województw. Po dwóch dniach zmagań w turnieju triumfowali zawodnicy Metro Warszawa Oliwier Gościański i Michał Grabek, którzy przed dwa dni nie przegrali nawet seta. W finale pokonali oni najlepszy duet z Wielkopolski – Patryka Michalskiego i Krzysztofa Wichłacza – mieszkających w Poznaniu siatkarzy klubu Tarnovia Volleyball. W meczu o brąz Jakub Krzemiński i Marcel Wanat (KS Koset Grudziądz), pokonali 2:1 Mateusza Rudowskiego i Karola Mizerę (Sparta Kraków).

Udało nam się przygotować bardzo wysoką dyspozycję na Enea Beach Cup Poznań 2023, co w połączeniu z dobrym losowaniem pozwoliło nam wygrać całe zawody – mówi Oliwier Gościański. – Za dwa tygodnie w Lublinie damy z siebie wszystko, mamy nadzieję, że tam również staniemy na podium – dodaje jego partner Michał Grabek.   

Awans do turnieju finałowego, który odbędzie w dniach 7-9.07 w Lublinie zakwalifikowali się również Mikołaj Drogoś i Karol Pawłowicz (Tuchów), Kacper Gibas i Piotr Przyborowski (Suwałki), Eryk Kozak i Paweł Sinoradzki (Piła) oraz Sebastian Tomczak i Wiktor Mąkosa (Warszawa). Wśród 16 najlepszych drużyn z Polski znajdą się na pewno po dwa zespoły z Wielkopolski, Małopolski i Mazowsza oraz po jednym duecie z województw podlaskiego i kujawsko-pomorskiego.

 – Zagraliśmy kilka meczów z bardzo wymagającymi rywalami i choć teraz czujemy mały niedosyt, to drugie miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów to bardzo dobry wynik – mówi Krzysztof Wichłacz z Tarnovii Volleyball. – Za tydzień jedziemy na Puchar Bałtyku, by tam szlifować formę przed finałami. Tam również damy z siebie wszystko, by powalczyć o medale – dodaje Patryk Michalski z Poznania.   

Turnieje Enea Beach Cup Poznań 2023 były przedsmakiem emocji, jakie czekają na wielkopolskich kibiców w kolejny weekend. Nad Jeziorem Rusałka odbędzie się wtedy Lotto Plaża Wolności Poznań 2023. Najlepsze siatkarki i siatkarze plażowi z całej Polski przyjadą do stolicy Wielkopolski walczyć o rankingowe punkty oraz nagrody finansowe. Dzięki wsparciu partnerów – zwłaszcza firm Lotto i Enea, a także Miasta Poznań oraz województwa Wielkopolskiego wstęp na trybuny jest bezpłatny. Więcej informacji o imprezie na www.plazawolnosci.pl.  

Młodzi adepci siatkówki przez ostatnie dni pokazali nam sportową formę najwyższej klasy – wspomina turnieje Enea Beach Cup Poznań 2023 Damian Lisiecki, organizator przedsięwzięcia. – Zapraszam serdecznie na trybuny w piątek, sobotę i niedzielę, kiedy na boiska wybiegną ich starsi koledzy. Będzie się działo – zachęca czterokrotny mistrz Polski.

Harmonogram Lotto Plaży Wolności Poznań 2023: Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn:

30.06 kwalifikacje

01.07 turniej główny

02.07 finały

[fot. B. Guziałek]