SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile

Enea Plaża Wolności Poznań

Poznaliśmy uczestników turnieju głównego Enea Plaży Wolności Poznań 2024

Pierwszy dzień zmagań nad Jeziorem Rusałka za nami. W dzisiejszych kwalifikacjach poznaliśmy zespoły, które awansowały do jutrzejszego turnieju głównego. Enea Plaża Wolności Poznań 2024 rozkręca się na dobre. Jutro i w niedzielę ciąg dalszy emocji. Kibice będą podziwiać po 16 najlepszych drużyn żeńskich i męskich.

 

W dzisiejszych kwalifikacjach wyłoniliśmy po 8 par żeńskich i męskich, które zapewniły sobie udział w jutrzejszym turnieju głównym Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Dołączą one do par rozstawionych według rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które rywalizację rozpoczną jutro. Kibice z Wielkopolski będą mieli okazję podziwiać 32 znakomite zespoły z całej Polski: 16 żeńskich i tyle samo męskich.

Wśród pań przez dzisiejsze kwalifikacje szczęśliwie przebrnęły Karina Jakuć i Izabela Zackiewicz, Magdalena Lewandowska i Natalia Okła, Martyna Wardak i Paulina Biranowska, Julia Radelczuk i Paulina Łabuz, Paulina Wiśniewska i Joanna Waszyńska, Klaudia Parczyńska i Jagoda Radzewicz, Gabriela Puławska i Monika Gajtkowska oraz Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska.

Niewiele zabrakło nam do awansu do turnieju głównego z rankingu PZPS. Jednak na boisku musiałyśmy wspiąć się na wyżyny naszych możliwości żeby potwierdzić należne nam miejsce w jutrzejszym harmonogramie gier – powiedziała mieszkanka Warszawy Karina Jakuć. – Znakomicie czujemy się w Poznaniu, to nasz drugi turniej w stoicy Wielkopolski w tym sezonie. Na początku czerwca wygrałyśmy tu dobrze obsadzoną Chwiałkę Volley. Dodało nam to pewności siebie i z radością wracamy po więcej – dodała Izabela Zackiewicz, reprezentantka Bandi Chiara Wear BV Team.    

Do turnieju głównego w kategorii męskiej awansowali: Kacper Taudul i Paweł Pietkiewicz, Bartosz Lewicki i Amadeusz Kopeć, Krzysztof Zięba i Karol Bartnik, Robert Kozłowski i Piotr Filipowicz, Marek Subocz i Tymoteusz Juszczak, Mateusz Florczyk i Jan Król, Maciej Madej i Jakub Czyżowski oraz Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz. 

To były bardzo ciężkie eliminacje, wiele znakomitych zespołów nie zakwalifikowało się do turnieju głównego, dlatego bardzo się cieszę, że nam ta sztuka się udała – powiedział Paweł Pietkiewicz z Olsztyna. – Można powiedzieć, że uczeń przerósł mistrza – żartobliwie dodał Kacper Taudul z Gołdapi, który w meczu decydującym o awansie pokonał Andrzeja Paszkowskiego, którego grę podziwiał od najmłodszych swoich lat.

Enea Plaża Wolności Poznań 2024 nabiera rumieńców. Dzisiejsze kwalifikacje rozgrzały nas do czerwoności, a to tylko przedsmak emocji jakie czekają na kibiców jutro i w niedzielę – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Dziękuję serdecznie partnerom naszej imprezy – zwłaszcza firmom Enea, Aquanet i Peri oraz Miastu Poznań, Samorządowi Województwa Wielkopolskiego i Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. To dzięki nim wstęp na trybuny jest bezpłatny – dodał czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej.

Komplet informacji o wydarzeniu, w tym szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie www.plazawolnosci.pl.

 

Harmonogram imprezy:

22.06 turniej główny

23.06 mecze finałowe

Wyniki piątkowych eliminacji znajdują się tutaj.

[fot.P. Rychter]