SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile

Enea Plaża Wolności Poznań

Poznaliśmy finalistów Enea Plaży Wolności Poznań 2024

Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej wchodzą w decydującą fazę. Dziś poznaliśmy zespoły, które jutro powalczą o tytuł mistrzowski Enea Plaży Wolności Poznań 2024. W niedzielę nad Jeziorem Rusałka odbędzie się finałowa faza turnieju.

 

Sobota to kluczowy dzień Eliminacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Uczestnicy spędzili dziś na boiskach ponad 10 godzin. W dzisiejszych meczach Enea Plaży Wolności Poznań 2024 wyłonionych zostało po 6 najlepszych drużyn w kategorii żeńskiej i męskiej. Jutro od godziny 9:30 rozpoczną się mecze ćwierćfinałowe, a w godzinach popołudniowych rozstrzygniemy najważniejsze spotkania tegorocznej rywalizacji. Magdalena Saad i Nicole Jochym oraz Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska bez porażki zakwalifikowały się bezpośrednio do półfinałów. Pozostałe drużyny – Magdalena Lewandowska i Natalia Okła, Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska, Weronika Antczak i Justyna Czupryniak oraz Julia Łabuz i Paulina Radelczuk walczyć będą w ćwierćfinałach.

Enea Plaża Wolności to bardzo wymagający turniej, wszystkie najmocniejsze rywalki walczą tutaj o rankingowe punkty – powiedziała Agnieszka Adamek, zawodniczka Lewski Sofia. – Dlatego jesteśmy bardzo zadowolone ze swojej dzisiejszej postawy, która bez porażki pozwoliła nam awansować do półfinału. Liczymy jutro na wsparcie kibiców – dodaje Aleksandra Gromadowska, która wraz z partnerką na początku czerwca zajęła czwarte miejsce w rozgrywanej w Poznaniu Chwiałce Volley.

W kategorii męskiej bezpośredni awans do półfinałów wywalczyli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Groszek i Igor Ciemachowski. W ćwierćfinałach rywalizować będą: Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak, Jan Król i Mateusz Florczyk, Jan Krystof Oliva i Vaclav Kurka oraz Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek.  

Najbardziej wymagającymi przeciwnikami byli Jan Krystof Oliva oraz Vaclav Kurka, którzy w kwietniu wygrali Beach Pro Tour w Tajlandii. W kluczowych momentach dobrze zafunkcjonował nasz blok, dzięki któremu udało się wygrać ten ćwierćfinał – powiedział Piotr Janiak, który wraz z partnerem był rozstawiony w Enea Plaży Wolności z numerem pierwszym. – W stawce gra co raz więcej młodych zespołów, które już są bardzo groźne. Dlatego bardzo cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się znaleźć w ścisłej czołówce turnieju – dodał Jędrzej Brożyniak, reprezentant KAMAN BVT Homeland Dewelopment Auto System Maniak Sport Design Beach Champions Academy.

Dzisiejszy dzień pokazał jak emocjonującą dyscypliną sportu jest siatkówka plażowa. Mecze były widowiskowe i wyrównane – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Zapraszam kibiców na trybuny także jutro, zwłaszcza że kilku zawodników z Wielkopolski będzie walczyć o medale – dodaje czterokrotny mistrz Polski.

Harmonogram jutrzejszych meczów znajduje się tutaj.

[fot.P. Rychter]