SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile

Enea Plaża Wolności Poznań

Policja dominatorem turnieju VIP

Bardzo ważną częścią Lotto Plaży Wolności Poznań 2023 jest turniej dla partnerów i przyjaciół naszej imprezy. W skrócie zwany turniejem VIP.

W tym roku do naszej wspólnej zabawy zgłosiła się rekordowo duża liczba drużyn – dziesięć. Organizatorzy podzielili je na dwie grupy, po pięć ekip w każdej z nich. W grupie A najlepsza była drużyna Multidental, która zdobyła komplet punktów. Drugie miejsce wywalczyli Lekarze, a trzecie agencja ochrony Solid Security. Czwarta lokata przypadła Hotelowi Ilonn, który odniósł historyczne zwycięstwo, pokonując 21:19 drużynę Straży Pożarnej (piąte miejsce.

W grupie B najlepsza była Veolia, która regularnie gości na Lotto Plaży Wolności Poznań od wielu lat. W swoim pierwszym meczu pokonali oni drugą Policję 21:16. Trzecia w tabeli była Reprezentacja Polski Osób z Niepełnosprawnościami, a czwarte Aquanet. Tym razem bez zwycięstwa rywalizację zakończyła drużyna Peri.

Gdy turniej wkroczył w fazę półfinałów, wszystko się pomieszało. Lekarze pokonali Veolię, a Policja wygrała z firmą Multidental. W tym momencie nie było już żadnej drużyny, która nie zaznała smaku porażki. W wielkim finale – wygrywająca regularnie turniej VIP – Policja pokonała 21:15 Lekarzy i obroniła tytuł mistrzowski sprzed roku. Na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Multidental, która w meczu o brąz ograła Veolię.

Turniej zaczęliśmy od małego falstartu, w pierwszym naszym meczu musieliśmy uznać wyższość Veolii – mówi Piotr Mendyka z grunwaldzkiego komisariatu. – Zmobilizowało nas to do ciężkiej pracy, której efekty widzieliśmy w kolejnych meczach. Poprowadziło nas to do zwycięstwa w całej imprezie – dodaje mundurowy.

Klasyfikacja końcowa:

1. Komenda Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
2. Lekarze
3. Multidental
4. Veolia
5-6. Reprezentacja Polski Osób z Niepełnosprawnościami
5-6. Solid Security
7-8. Hotel Ilonn
7-8. Aquanet
9-10. Peri
9-10. Straż Pożarna

 

[fot. P. Rychter]