SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile

LOTTO Plaża Wolności Poznań

Podsumowanie kwalifikacji do Lotto Plaży Wolności Poznań 2023

Pierwszy dzień zmagań nad Jeziorem Rusałka za nami. W dzisiejszych kwalifikacjach poznaliśmy zespoły, które awansowały do jutrzejszego turnieju głównego. Lotto Plaża Wolności Poznań 2023 rozkręca się na dobre. Jutro i w niedzielę ciąg dalszy emocji.

W dzisiejszych kwalifikacjach wyłoniliśmy po 8 par żeńskich i męskich, które zapewniły sobie udział w jutrzejszym turnieju głównym Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Dołączą one do par rozstawionych według rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które rywalizację rozpoczną jutro. Kibice z Wielkopolski będą mieli okazję podziwiać 32 znakomite zespoły z całej Polski: 16 żeńskich i tyle samo męskich.

Wśród pań przez dzisiejsze kwalifikacje szczęśliwie przebrnęły Joanna Wiatr i Ewelina Brzezińska, Barbara Adamska i Dominika Taranko, Małgorzata Szajewska-Skuta i Katarzyna Szymoniak, Martyna Wardak i Agnieszka Adamek, Anna Zawiślak i Aleksandra Sikorska, Gabriela Puławska i Monika Gajtkowska, Magdalena Szczytowicz i Michalina Tokarska oraz

Cieszymy się, że po ostatnich dalekich podróżach, tym razem możemy zagrać u siebie – mówi pochodząca z Poznania Gabriela Puławska. – W rywalizacji męskiej startuje także nasz trener Marcin Szczechowicz, który na bieżąco daje nam wskazówki jak polepszyć naszą grę, co jest dla nas bardzo pomocne – dodaje jej partnerka Monika Gajtkowska.

Do turnieju głównego w kategorii męskiej awansowali: Kamil Radzikowski i Andrzej Paszkowski, Robert Kozłowski i Piotr Filipowicz, Marcin Ernastowicz i Jędrzej Gruszczyński, Alex Andryszewski i Marcin Szczechowicz, Paweł Pietkiewicz i Tomasz Leik, Martin Chiniewicz i Karol Szczepanik, Adam Chrobot i Aliaksandr Bialkevich oraz Damian Gościański i Jakub Skrajny.

Cieszymy się z awansu, zwłaszcza że to nasz pierwszy wspólny turniej w tym sezonie – mówi Jędrzej Gruszczyński, który poprzedni sezon spędził w PGE Skrze Bełchatów. – Jutro mamy zamiar pokrzyżować nieco szyki zawodnikom, którzy specjalizują się w plażowej odmianie siatkówki – dodaje żartobliwie Marcin Ernastowicz, siatkarz niemieckiego Düren.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2023 nabiera rumieńców. Dzisiejsze kwalifikacje pokazały jakie emocje czekają na kibiców jutro i w niedzielę – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Dziękuję serdecznie partnerom naszej imprezy – zwłaszcza firmom Lotto i Enea oraz Miastu Poznań, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego i Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. To dzięki nim wstęp na trybuny jest bezpłatny – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy.

Komplet informacji o wydarzeniu, w tym szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie www.plazawolnosci.pl.

Wyniki turnieju kwalifikacyjnego znajdują się tutaj – https://plazawolnosci.pl/kwalifikacje-do-lotto-plazy-wolnosci-poznan-2023-harmonogram-i-wyniki/

Harmonogram imprezy:

01.07 turniej główny

02.07 mecze finałowe

[fot. P. Rychter]