SPORT a w szczególności SIATKÓWKA PLAŻOWA to siła napędowa dla naszych naszych projektów. Z miłości do sportu zrodziła się chęć do służenia ludziom poprzez organizowanie dla nich wyjątkowych wydarzeń oraz aktywizacji miejsc rekreacyjno – sportowych poprzez poprawę ich jakości dla polepszenia standardów jej wykorzystania.

+48 501 129 989 Jezioro Rusałka LOTTO Plaża Wolności 30.06-02.07
Nasze Profile
Image Alt

Enea Beach Cup Poznań 2023: Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek

Enea Beach Cup Poznań 2023: Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek fot. B. Guziałek

23

Nad Jeziorem Rusałka odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek w siatkówce plażowej, rozgrywane w ramach Enea Beach Cup Poznań 2023. Była to jednocześnie zapowiedź emocji, jakie czekają na kibiców w tym miejscu podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2023.

Organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2023 przyzwyczaili już mieszkańców Poznania do tego, że oprócz Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, nad Jeziorem Rusałka nie brakuje turniejów dla najmłodszych. Przez ostatnie dwa dni 36 zespołów kadetek walczyło tutaj o tytuł mistrzyń Wielkopolski. Wśród uczestniczek pojawiły się reprezentantki czołowych klubów z naszego województwa – jak choćby KS Energetyk Poznań, GLKS Barycz Janków Przygodzki, UKS Szamotulanin Szamotuły, Beach Volleyball Academy Poznań czy KPS Progress Września.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie i – momentami – była bardzo wyrównana. Po siedemdziesięciu dwóch rozegranych meczach najlepsze triumfatorkami turnieju zostały Alicja Kasperczak i Oliwia Pasiak z KS Energetyk Poznań. W spotkaniu finałowym pokonały one Nicole Gucwę i Oliwię Jankowską, reprezentantki GLKS Barycz Janków Przygodzki. Na najniższym stopniu podium stanęły Amelia Nogaj i Zuzanna Zalewska (KS Energetyk Poznań), a czwartą lokatę wywalczyły Amelia Rolla i Martyna Dulska (UKS Szamotulanin Szamotuły).

Gratuluję dziewczynom osiągniętych wyników. Jestem przekonany, że jeśli nadal będą tak ciężko trenować, to za kilka lat grać będą w turniejach zawodowych – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Był to pierwszy z turniejów rozgrywanych w ramach Enea Beach Cup Poznań 2023. Już w środę i czwartek nad Rusałką odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek, a w piątek i sobotę Juniorów. Zapraszam serdecznie do kibicowania – dodaje czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej.   

 

Harmonogram imprezy:

21-22.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek

24-25.06 Enea Beach Cup Poznań 2023: Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów

30.06-02.07 Lotto Plaża Wolności Poznań 2023: Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn

 

 fot. Bernard Guziałek

Zdjęcie przedstawia najlepsze zawodniczki Mistrzostw Wielkopolski Kadetek na podium po zakończeniu rywalizacji